Steve Jobs'un hayatı nedir

admin

Administrator
Yönetici
Steven Paul Jobs, Amerikalı bir iş adamı, endüstriyel tasarımcı ve yatırımcıydı. Apple Inc.'in kurucu ortağı, CEO'su ve başkanıydı; Pixar Animation Studios'un başkanı ve çoğunluk hissedarı; Pixar'ı satın almasının ardından The Walt Disney Company'nin yönetim kurulu üyesi; ve NeXT'nin kurucusu, başkanı ve CEO'su. Jobs, kişisel bilgisayar devriminin öncüsü ve Macintosh, iPod, iPhone ve iPad'in geliştirilmesinde önemli bir rol oynayan etkili girişimciliği ve yenilikçi teknikleri ile geniş çapta tanınmaktadır.

Jobs San Francisco, California'da doğdu ve Paul ve Clara Jobs tarafından evlat edinildi. San Francisco Körfez Bölgesi'nde büyüdü. Aynı yıl okulu bırakmadan önce 1972'de Reed Koleji'ne girdi ve 1974'te aydınlanmak ve Zen Budizmi okumak için Hindistan'ı dolaştı. Gizliliği kaldırılmış FBI raporu, üniversitedeyken marihuana ve LSD kullandığını belirtiyor ve bir keresinde bir muhabire LSD almanın hayatında yaptığı "en önemli iki veya üç şeyden biri" olduğunu söylemişti. Jobs ve Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, 1970'ler ve 1980'lerin mikrobilgisayar devriminin öncüleri olarak kabul ediliyor.

Steven Paul Jobs, Amerikalı bir iş adamı, endüstriyel tasarımcı ve yatırımcıydı. Apple Inc.'in kurucusu, CEO'su ve başkanıydı; Pixar Animation Studios'un başkanı ve çoğunluk hissedarıydı; Pixar'ın satın alımından sonra Walt Disney Company'nin yönetim kurulu üyesiydi ve NeXT'in kurucusu, başkanı ve CEO'suydu. Jobs, kişisel bilgisayar devriminin öncülerinden ve Macintosh, iPod, iPhone ve iPad'in gelişiminde önemli bir rol oynayan etkileyici girişimcilik ve yenilikçi teknikleriyle tanınır. Jobs, Kaliforniya'da San Francisco'da doğdu ve Paul ve Clara Jobs tarafından evlatlık alındı. San Francisco Körfezi Bölgesi'nde büyüdü. 1972'de Reed College'a gitti ancak aynı yıl terk etti ve 1974'te Hindistan'da bulunarak bilgeliği aradı ve Zen Budizmi çalıştı. FBI raporunda, üniversitede esrar ve LSD kullandığı ve bir gazeteciye bir keresinde LSD'nin "hayatında yaptığı iki veya üç en önemli şeyden biri" olduğunu söylediği belirtilmektedir. Jobs ve Apple ortak kurucusu Steve Wozniak, 1970'lerin ve 1980'lerin mikrobilgisayar devriminin öncüleri olarak geniş çapta tanınır.
 
Üst