Faceboob ne zaman kuruldu ve Metaverse

admin

Administrator
Yönetici
Facebook, 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından birkaç sınıf arkadaşıyla birlikte kuruldu. Şirket, Harvard öğrencileri için bir sosyal ağ sitesi olarak hizmete girdiğinde orijinal olarak "Thefacebook" adını taşıyordu. Şirket büyüyüp diğer üniversitelere ve nihayetinde genel halka yayıldıkça, ad daha sonra yalnızca "Facebook" olarak kısaltıldı.

Facebook, 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan bir sosyal medya platformudur. Başlangıçta "Facebook" olarak adlandırılıyordu ve yalnızca belirli üniversitelerdeki öğrencilerin kullanımına açıktı. Daha sonra halka açıldı ve şirket, 2005 yılında adını Facebook olarak değiştirdi.

Facebook'u kuran şirketin adını mı soruyorsunuz? Öyleyse, Facebook'u kuran şirketin adı "Facebook, Inc." Sosyal medya platformu Facebook, 2004 yılında Mark Zuckerberg ve Harvard Üniversitesi'nden birkaç meslektaşı tarafından kuruldu.

Metaverse, tüm sanal dünyaların toplamı, artırılmış gerçeklik ve internet dahil olmak üzere, sanal olarak gelişmiş fiziksel gerçeklik ile fiziksel olarak kalıcı sanal alanın yakınsamasıyla yaratılan kolektif bir sanal paylaşılan alandır. Terim, bilim kurgu yazarı Neal Stephenson tarafından 1992 tarihli Snow Crash adlı romanında, fiziksel dünyanın sanal gerçekliğe dayalı halefini tanımlamak için icat edildi. Metaverse kavramı zaman içinde gelişti ve sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve diğer dijital platformlar dahil olmak üzere çok çeşitli sanal ortamları tanımlamak için kullanıldı. Bazı insanlar, metaverse'nin sonunda insanların fiziksel dünyaya benzer bir şekilde girip etkileşime girebilecekleri tamamen sürükleyici bir dijital ortam haline geleceğine inanıyor.
 
Üst